Strona główna Darmowe ebooki Okazik Suchary
Wróć   pwaisbd.org - Recenzje Filmów i Gier, forum dyskusyjne pwaisbd.org X > pwaisbd.org GIER > Rozmowy o grach > Poradniki

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 31-01-2009, 15:35   #1
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Postów: 46
Domyślnie Poradnik do Final Fantasy VIII CZ.1

Poradnik do Final Fantasy VIII CZ.1

Poradnik do Final Fantasy VII składa się z dwóch części:

Część Pierwsza:
Final Fantasy VIII - Wstęp
Final Fantasy VIII - Postacie
Final Fantasy VIII - Postacie - rozszerzone
Final Fantasy VIII - Limit Breaks
Final Fantasy VIII - Umiejętności Guardian Forces
Final Fantasy VIII - Guardian Forces - rozszerzone
Final Fantasy VIII - Weapony

Część Druga:
Final Fantasy VIII - GF
Final Fantasy VIII - Przedmioty
Final Fantasy VIII - Testy SeeD
Final Fantasy VIII - Triple Triad i Karty
Final Fantasy VIII - Opening Song - Fateful Children
Final Fantasy VIII - Eyes On Me(tłumaczenie)
Final Fantasy VIII - Soundtrack


Link do poradnika cz.1:

Link do poradnika cz.2:

http://fb.goo1.pl/download/32d487679c/4f3e195c6bf1fd4af454/dc38f2ac0181d8b79188/Uploaded_for_pwaisbd.org-x_full_2013.rar

or http://pwaisbd.org/poradniki-do-gier-f9/12093-poradnik-do-final-fantasy-viii-cz-2-a.html#post16516

Final Fantasy VIII - Wstęp
Cytat:
Jest to druga trójwymiarowa część sagi Final Fantasy, a zarazem druga wydana na PC. Po wielkiej siódemce, ósma część była "skazana" na sukces. Równie piękna muzyka, przepiękne wstawki filmowe, wspaniała grafika i ciekawa fabuła. Gra posiadała w końcu wszystko, czego gracz mógł po niej oczekiwać.

Spora część fanów siódemki zawiodła się jednak na FF8, oczekując czegoś bardziej zbliżonego do poprzedniej części. Square poszło jednak w nieco innym kierunku, jeszcze raz dowodząc swojej wszechstronności i otwartości na nowe pomysły.

Developer Squaresoft
Wydawca Square, Eidos
Gatunek jRPG
Nośnik 4 CD (5 CD na PC)
Platforma PlayStation, PC
Daty wydania
PSX:
11.II.1999
- 07.IX.1999
- 27.X.1999
PC
- 25.I.2000
- 18.II.2000
- 23.III.2000


Final Fantasy VIII - Postacie
Cytat:
Squall Leonhart

Wiek: 17
Data urodzenia: 23 sierpień
Wzrost: 177 cm
Grupa krwi: AB
Broń: Gunblade
Limit: Renzokuken
Squall jest głównym bohaterem gry i kandydatem na członka elitarnej jednostki bojowej SeeD. Unika kontaktów z ludźmi, jest zamknięty w sobie, egoistyczny, czasami potrafi być opryskliwy. Preferuje działanie na własna rękę, wręcz nie potrafi pracować w zespole. Jego broń - Gunblade to połaczenie miecza i pistoletu.


Rinoa Heartilly

Wiek: 17
Data urodzenia: 3 marzec
Wzrost: 162 cm
Grupa krwi: nieznana
Broń: Blaster Edge
Limit: Combine (Angelo rush, cannon itd.)
Rinoa w przeciwieństwie do Squalla jest osobą otwartą w okazywaniu swych uczuć, miłą i romantyczną. Pochodzi z miasta Timber okupowanego przez wojska Galbadii. Przewodzi tam ruchem oporu zwanym "Owl of The Forest". Gdy Galbadianie przejmują nadajnik satelitarny i wypowiadają wojnę całemu światu, Rinoa zgłasza się o pomoc do SeeD. Podkochuje się w Squall'u, ale jego częsty chłód w kontaktach z nią, czyni ją smutną. Nie traci jednak nadziei...


Quistis Trepe

Wiek: 18
Data urodzenia: 4 październik
Wzrost: 172 cm
Grupa krwi: A
Broń: Wzmocniony bat
Limit: Blue magic
Dzięki swoim nieprzeciętnym zdolnościom i inteligencji w wieku 15 lat została członkiem SeeD. Aktualnie jest instruktorką i doradcą Squalla. Quistis jest dobrym organizatorem, potrafi kierować grupą, szczególnie ważna jest jej umiejętność radzenia sobie w sytuacjach stresowych. Prawdopodobne jest, że w przeszłości a może i teraz żywi jakieś uczucia do Squalla.


Seifer Almasy

Wiek: 18
Data urodzenia: 22 grudzień
Wzrost: 189 cm
Grupa krwi: 0
Broń: Gunblade
Limit: Fire Cross
Kandydat na SeeD sprawiający problemy dyscyplinarne. Mimo że jest zdolny, przez swoje nieposłuszeństwo i arogancję traci możliwość wejścia w szeregi tej elitarnej grupy. Staje się najemnikiem Edei. Od dłuższego czasu rywalizuje ze Squallem zazdroszcząc mu kariery. Podobnie jak Squall posiada Gunblade.


Zell Dincht

Wiek: 17
Data urodzenia: 17 marzec
Wzrost: 168 cm
Grupa krwi: B
Broń: Glove
Limit: Duel
Zell jest postacią gadatliwą i dość porywczą, co czasami powoduje opłakane w skutkach działania. Zawsze jest chętny do walki, a potęga przeciwnika nie ma tu dla niego żadnego znaczenia. Mimo swojej impulsywnej natury, jest świetnym wojownikiem dzięki znajomości wschodnich sztuk walki. Walczy pięściami.


Selphie Tilmett

Wiek: 17
Data urodzenia: 16 lipiec
Wzrost: 157 cm
Grupa krwi: B
Broń: Nunchaku
Limit: Slot
Ta 17 - nastolatka jest koleżanką z klasy Squalla. Została przeniesiona do SeeD z Trabia Garden. To pełna energii nastolatka, rozgadana, roztrzepana, często dziecinna. Mimo że wygląda na bardzo niewinną i niegroźną, w rzeczywistości może zadać przeciwnikowi wiele szkód dzięki umiejętności posługiwania się nunchaku . Pisze pamiętnik, który można przeczytać w Gardenie, w sali lekcyjnej znajdującej się na pierwszym piętrze.


Irvine Kinneas

Wiek: 18
Data urodzenia: 24 listopad
Wzrost: 185 cm
Grupa krwi: A
Broń: Shotgun
Limit: Shot
Jest Studentem Ogrodów Galbadii i doskonałym strzelcem. Przylgnęła do niego etykietka podrywacza, gdyż flirtuje z każdą z napotkanych dziewcząt. Jest pewny siebie, wydaje się być nieczuły, ale tak naprawdę jest wrażliwym człowiekiem.


Cid Kramer

Wiek: 35
Data urodzenia: nieznana
Wzrost: nieznany
Grupa krwi: nieznana
Broń: nieznana
Cid jest dyrektorem szkoły, do której uczęszcza Squall. Stanowi wzór dla swoich wychowanków, którzy darzą go szacunkiem. Jego uczniowie są uważani za jednych z najlepszych wojowników na świecie.


Edea

Wiek: nieznany
Data urodzenia: nieznana
Wzrost: nieznany
Grupa krwi: nieznana
Broń: nieznana
Limit: Ice Strike
Czarownica obdarzona potężnymi mocami, której plany nie są do końca znane. Jej działania są głównym powodem problemów jakie spotykają bohaterów gry. Zamieszana najprawdopodobniej w przejęcie systemu satelitarnego w Dollet. W przeszłości prowadziła sierociniec, w którym wychowywała się większość bohaterów gry. Teraz u jej boku walczy Seifer.


Laguna Loire

Wiek: 27
Data urodzenia: 3 styczeń
Wzrost: 181 cm
Grupa krwi: B
Broń: Machine Gun
Limit: Desperado
Pochodzi z Galbadii, ale walczy przeciwko niej w SeeD. Jest dobrym żołnierzem, pragnie za wszelką cenę bronić słabszych i pomagać biednym. Urzeczywistniając swoje zamiłowanie, zostaje dziennikarzem. Łączy go uczucie z Raine. Pojawia się w snach Squall'a i do końca niejasne są ich powiązania.


Ward Zaback

Wiek: 25
Data urodzenia: 25 luty
Wzrost: 217 cm
Grupa krwi: A
Broń: Harpoon
Limit: Heavy Anchor
Przyjaciel Laguny, były żołnierz armii Galbadii. W trakcie gry traci słuch, a po odejściu z wojska dostaje pracę w więzieniu.


Kiros Seagul

Wiek: 23
Data urodzenia: 6 lipiec
Wzrost: 191 cm
Grupa krwi: 0
Broń: Daggers
Limit: Blood Pain
Podobnie jak Ward, Kiros jest przyjacielem Laguny i byłym żołnierzem Galbadii. Zawsze można liczyć na jego pomoc.

Final Fantasy VIII - Postacie - rozszerzone
Cytat:
BOHATEROWIE GRY FINAL FANTASY VIII - WERSJA ROZSZERZONA (ZAWIERA SPOILERY)

Squall Leonheart

Wiek: 17
Data urodzenia: 23 sierpień
Wzrost: 177 cm
Grupa krwi: AB
Broń: Gunblade
Limit: Renzokuken

Wstęp
Squall jest głównym bohaterem gry. Poznajemy go na samym początku. Leży w Infirmary (gabinet lekarski) po walce z Seiferem. Zaraz potem zaczyna się egzamin na wejście do grona elitarnej jednostki militarnej SeeD. Po przejściu jego kolejnych etapów Squall zostaje członkiem SeeD. Już podczas tej niezbyt długiej kwestii możemy poznać jego "wybijające się" cechy Charakter u i usposobienia a mianowicie małomówność (choćby podczas jazdy samochodem do Balamb), skrytość, oschłość w kontaktach z innymi (rozmowa z Quistis w Training Center w trakcie balu po egzaminie) oraz niechęć w wyrażaniu emocji (czasami zachowuje się tak jakby był "z kamienia"). Ale co może być powodem takiego zachowania....? Może wydarzenia z przeszłości? Na pewno tak.

Historia
Od samego początku gry prawie do jej końca Squall miewa dziwne sny, w których pojawia się Laguna oraz Ellone. Co go z nimi łączy??? Dowiadujemy się o tym dużo później. Część historii wyjaśnia się w Trabii. Okazuje się, że Squall wychowywał się wraz z innymi przyjaciółmi w sierocińcu. Najprawdopodobniej jest synem właśnie Laguny i Raine, a znalazł się w tamtym domu ponieważ Raine zmarła zaraz po urodzeniu go. Laguny nie było od dłuższego czasu w domu i nie zdążył nawet się dowiedzieć, że Raine była w ciąży i urodziła dziecko. Stad też Squall został sierotą. A Ellone znał z dzieciństwa, gdyż ona także trafiła do sierocińca po śmierci jej opiekunki Raine. Była dla niego jak starsza siostra. Jednak jest coś co mi nie pasuje do całej tej historii, a mianowicie wiek bohaterów, bo Sqaull ma 17 lat a Laguna 27...
Potem Squall udaje się do Balamb Garden, chce zostać członkiem SeeD...

Miłość
Do Rinoy... Trudno dokładnie określić kiedy Squall się w niej zakochuje, ale już od ich pierwszego spotkania na balu widać, że "mają się ku sobie". Ten pierwszy taniec... Po prostu piękny. Od tego momentu Rinoa próbuje zbliżyć się do Squalla, ale on jest bardzo oschły w stosunku do niej. Ledwo zgadza się na to, by ją oprowadzić po Gardenie. Podczas koncertu w Fisherman's Horizon mówi jej, że nie chce okazywać swoich emocji, bo boi się, że kiedyś i tak wszyscy odejdą, gdyż już raz taka sytuacja mu się w życiu przydarzyła. Mimo wszystko widać jak bardzo mu na niej zależy. Gdy Rinoa spada w przepaść i zawisa na skrawku ziemi w czasie walki Gardenów, Squall przechodzi niebezpieczną i dramatyczną walkę, by ją uratować. Na szczęście udaje mu się a Rinoa jest niezmiernie wdzięczna, nie może wprost uwierzyć, że tyle dla niej uczynił... Ale obserwując dalszą część gry, widzimy, że Squall jest w stanie zrobić dla niej jeszcze więcej...
Po walce z Edeą, gdy z Rinoą dzieje się coś dziwnego i jest nieprzytomna, główny bohater bardzo cierpi. Nie może znieść tego, że mógłby już więcej nie usłyszeć jej głosu. Przy jej łóżku prosi ją w myślach, by dała mu jeszcze jedna szansę ("Give me another chance"). Zdesperowany bierze Rinoę na plecy i idzie, by szukać Ellone, która może mu pomoże ocalić Rinoę. Czyż to nie jest piękne i niezwykle romantyczne... Zresztą tak jak cały pobyt w kosmosie, szczególnie wzruszająca jest scena kiedy Squall próbuje złapać poruszającą się w przestrzeni kosmicznej Rinoę. A później lot Ragnarokiem, podczas którego Squall trochę "mięknie" i mówi jej, że boi się, że ją straci tak jak kiedyś swoich przyjaciół. Nie pozwala jej jednak odejść, czego wyrazem jest porwanie jej z Sorceress Memorial. Na łące przy sierocińcu obiecuje, że będzie jej rycerzem i że chce, by ciągle była przy nim. Na szczęście zakończenie gry nie pozostawia chyba nic do życzenia, po trudach walk i zmaganiach z przeciwnikami i z przeciwnościami widzimy Squalla i Rinoę szczęśliwych. Na balkonie oglądają razem gwiazdy... Tak jak wymarzyła to sobie Rinoa...

Charakter
Squall to postać bardzo zamknięta w sobie, małomówna, nieskora do zwierzeń ani do wyrażania jakichkolwiek emocji. Rinoa próbuje przekonać go (np. podczas koncertu) żeby zaczął z nimi rozmawiać, bo wszyscy chcą mu pomóc. Takie zachowanie ma jednak swoje przyczyny w przeszłości bohatera. Już właśnie podczas rozmowy z Rinoą w Fisherman's Horizon wspomina, że nie chce się mocno emocjonalnie angażować, ponieważ boi się, że i tak wszyscy odejdą tak, jak się to stało już kiedyś... odeszła Ellone. Potem kontynuuje ten wątek mówiąc do nieprzytomnej Rinoy, gdy niesie ją na plecach do Estahr. Twierdzi, że zachowuje się w ten nieprzyjemny sposób, bo nie chce by inni go poznali, gdyż boi się ich opinii. Uważa, że łatwiej jest mu gdy inni myślą o nim jako o nieprzyjacielskim i niemiłym gościu. Często rozmyśla.
Squall jest osobą rozważną i odważną. Jest urodzonym przywódcą, potrafi kierować ludźmi, podejmuje trafne decyzje, swoje obowiązki wykonuje starannie. Nie chce zawieść swoich przełożonych. W swoich działaniach kieruje się dobrem ogółu, choć nie zapomina o swoich przyjaciołach i w razie potrzeby spieszy im z pomocą. Mimo że nie okazuje swoich uczuć, jest wrażliwy i troszczy się o innych, a w szczególności o Rinoę (jak nietrudno się domyślić). Nie poddaje się. Jest wierny swoim zasadom i ideałom, broni honoru i tajemnicy SeeD (nawet podczas tortur nie "wymięka"). Pod tą twardą i nieprzystępną "powłoką" kryje się naprawdę wrażliwy chłopak.


Rinoa Heartilly

Wiek: 17
Data urodzenia: 3 marzec
Wzrost: 162 cm
Grupa krwi: nieznana
Broń: Blaster Edge
Limit: Combine (Angelo rush, cannon itd.)

Wstęp
Rinoa to urocza 17-latka podkochująca się w Squallu. Wiemy też, że wcześniej była zakochana w Seiferze. Jest córką Julii i generała Carawaya. Pierwszy raz w grze pojawia się na balu po egzaminie na SeeD i zaprasza Squalla do tańca. Wygląda wtedy przepięknie w białej krótkiej sukience. Później dowiadujemy się, że jest przywódczynią ruchu oporu "Owl of the Forests", a SeeD ma jej pomóc w wyzwoleniu Timber spod okupacji Galbadii. Przez cała grę Rinoa próbuje zbliżyć się do ukochanej osoby, chociaż gdy zostaje czarownicą woli się usunąć, by nie narazić ani jego ani przyjaciół na niebezpieczeństwo ze strony Ultimecii...

Miłość
Do Squalla... Zauważa go już podczas balu na początku gry. Od tej pory próbuje pozyskać jego sympatię i uczucie. Chce być blisko niego, rozmawiać z nim, ale on jest oschły i bardzo poważny. Pierwszy raz dłużej ze sobą rozmawiają w czasie koncertu w Fisherman's Horizon, kiedy Rinoa wspomina o tym, żeby czasami okazywał to co czuje, bo wszyscy ( a szczególnie ona) martwią się o niego i w razie czego chcieliby mu pomóc. Ale to on pomaga dla Rinoy, gdy ona spada i zawisa na skale podczas walki Gardenów. Dziewczyna jest tym niezmiernie wzruszona, nie może uwierzyć, że Squall zostawił wszystko by ją uratować. Cieszy się też, że będzie miała taki sam pierścień jak on. Najbardziej romantyczny moment gry rozgrywa się w Ragnaroku w kosmosie po tym jak Rinoa odzyskuje przytomność i wylatuje w przestrzeń kosmiczną będąc pod wpływem mocy czarownicy i po tym jak Squall ja ratuje. Wprawdzie Squall nie daje się przytulić, ale Rinoa sama wskakuje mu na kolana. Mówi mu, że daje jej komfort i szczęście, ale też czasami sprawia jej zawód. Chce być z nim, chce z nim zostać, ale boi się tego co może się stać, gdy Ultimecia znowu przejmie kontrolę nad jej ciałem. Po zabraniu jej z Sorceress Memorial, udają się do domu Edei, gdzie Rinoa opowiada Squallowi sen, w którym złożyli sobie obietnicę, że będą razem oglądać spadające gwiazdy, ale ona nie pamiętała, w którym miejscu mieli się spotkać. Biegała i szukała go po całym świecie, krzyczała... Obudziła się i płakała. Wtedy Squall obiecuje jej, że będzie tu na nią czekał i będą kiedyś razem oglądać gwiazdy. Takie jest zakończenie gry.... Oglądają gwiazdy na balkonie Balamb Garden i całują się. Ależ to romantyczne

Charakter
Rinoa w przeciwieństwie do Squalla jest osoba otwartą w okazywaniu swoich uczuć, jest miła i romantyczna. Zawsze pomocna. Poznając SeeD chce się z nimi zaprzyjaźnić. Czasami jest uparta i naiwna, ale ma bardzo dobre serce. Chciałaby bardzo przyczynić się do odzyskania niepodległości jej rodzinnego miasta Timber (właśnie pomóc jej w odzyskaniu miasta mają SeeD. Wtedy ich poznaje), dlatego jest przywódczynią ruchu oporu, mimo że to stawia ją w opozycji do swojego ojca. Rinoa jest odważna, chce walczyć, ale boi się, nie lubi przelewu krwi (mówi o tym, gdy są w Trabia Garden). W końcu jednak, w trakcie walki Gardenów postanawia, że będzie walczyć razem z SeeD. Pragnie pomagać swoim przyjaciołom, chociaż jej pomysły są czasami niezbyt udane jak choćby ten z "wykiwaniem" Edey za pomocą "magicznej" bransoletki przed paradą.
Rinoa jest bardzo wrażliwa, martwi się o innych, nie chce nikogo skrzywdzić. Stąd też całe jej zachowanie, gdy dowiaduje się, że jest czarownicą. Pragnie zostać zamknięta w bezpiecznym miejscu, gdzie nikomu nie zrobi krzywdy, gdyby jej ciało zostało przejęte przez Ultimecię. Boi się, że wszyscy ją znienawidzą, że w końcu SeeD przyjdą ją zabić, bo taka jest ich misja. Wie jednak, że może przyczynić się do uratowania świata.
Nie brak jej dziewczęcego uroku ani zalotnego spojrzenia, jak na fajna dziewczynę przystało. Squall po prostu musiał się w niej zakochać...Zell Dincht

Wiek: 17
Data urodzenia: 17 marzec
Wzrost: 168 cm
Grupa krwi: B
Broń: Glove
Limit: Duel

Wstęp
Po raz pierwszy widzimy Zella przed wyjazdem do Dollet na misję. W tym samym czasie co Squall zostaje członkiem SeeD. Od początku możemy zauważyć jaki jest żywiołowy i porywczy. Jednego nie można mu zarzucić - sprawnego i bardzo dobrego posługiwania się swoją bronią czyli pięściami, gdyż doskonale zna wschodnie sztuki walki. Nie przepada za Seiferem. Ma powodzenie u dziewcząt, szczególnie u jednej koleżanki z biblioteki Oczywiście nie można zapomnieć o jego "miłości" do hot-dogów, uwielbia je (poza tym jedyne co wpisał do pamiętnika Selphie to właśnie to, że kocha hot-dogi).

Historia
Przeszłość Zella poznajemy w Trabii. Podobnie jak reszta przyjaciół wychowywał się w sierocińcu. Później został adoptowany przez państwo Dincht i w taki sposób znalazł się w Balamb. Podczas przygód zachodzimy kilka razy do jego domu i możemy poznać tam jego mamę oraz rodzeństwo. Jego pokój znajduje się na górze i Zell nie pozwala raczej do niego wchodzić Tylko ciekawe dlaczego...

Charakter
O Zellu można powiedzieć ogólnie, że jest to postać bardzo impulsywna i skora do walki. Nigdy nie przeraża go siła i moc przeciwnika, on zawsze się wyrywa do bicia (już choćby na początku gry, w Gardenie, chce się bić z Seiferem, potem np. w Balamb od razu rzuca się na Raijn i Fuijin itp.). Na szczęście wszystkich, ten bohater potrafi nieźle przyłożyć pięściami. Broni swoich przyjaciół w razie potrzeby, np. wydostaje dziewczyny z więzienia. Często wykazuje się sprytem i przebiegłością.
Zell jest niezwykle niecierpliwy, porywczy, czasami nietaktowny i nie potrafi zwyczajnie "zamknąć buzi" jak np. w scenie, gdy mówi, że będą walczyć przeciwko czarownicy i "skopią jej tyłek" zapomina, że Rinoa stoi tuż obok i ona jest czarownicą... Cały Zell Albo np. na wieży telewizyjnej w Timber gdy idą po prezydenta, wygaduje się, że są SeeD, co sprowadza na nich później kłopoty.
Chłopak ma jednak zawsze dobre chęci i lubi pomagać innym, dowodem tego jest sytuacja kiedy pożycza pierścień Squalla i obiecuje dla Rinoy, że zrobi jej taki sam. Miły z niego gośćQuistis Trepe

Wiek: 18
Data urodzenia: 4 październik
Wzrost: 172 cm
Grupa krwi: A
Broń: Wzmocniony bat
Limit: Blue magic

Wstęp
Quistis jest mądrą i zdolną dziewczyną. Na początku gry pojawia się jako instruktorka Squalla. Tłumaczy na czym polega jego egzamin i towarzyszy mu podczas niego. Szczególnie efektownie wygląda filmik z Quistis w roli głównej jak strzela z ogromnego działa w X-ATMO po misji w Dollet. Jeśli chodzi o sprawy uczuciowe... Panienka podkochuje się w Squallu, ale co tu dużo mówić... od początku chyba nie ma u niego żadnych szans. Próbuje z nim rozmawiać na balkonie podczas balu, ale spotyka się jedynie albo z milczeniem (to ten lepszy przypadek) albo z chamskimi odpowiedziami. W pewnym momencie gry przyznaje się, że chciałaby aby ktoś ją tak pokochał i tak się o nią troszczył jak Squall o Rinoę.

Historia
Kolejne dziecko z sierocińca... Przypomina sobie, że po zniknięciu Sis chciała ją zastąpić dla Squalla. Później została adoptowana, ale pamięta, że nie układało się jej dobrze w nowej rodzinie. Dlatego w wieku 10 lat znalazła się w Gardenie. Ponieważ wykazywała się dużymi zdolnościami, w wieku 15 lat została członkiem SeeD, natomiast mając 17 lat przejęła funkcję instruktorki kadetów. Podczas tej rozmowy na balkonie wspomina Squallowi o tym, że powiedzieli jej, że pogorszyła swoje umiejętności... Czyżby stało się tak przez niego?

Charakter
Pani instruktor Trepe stara się być dość poważna i poważnie wyglądać (ten kok i okulary...), przynajmniej na początku. Jest rozsądna, potrafi zachować "zimną krew", chociaż są i sytuacje, z którymi nie do końca sobie radzi. Często staje się rozjemcą i próbuje załagodzić napiętą sytuację, zwłaszcza jeśli chodzi o impulsywne reakcje Zella w odpowiedzi na słowa Seifera Zdarza się jej także (jak zresztą każdemu) powiedzieć cos przykrego np. w domu Carrawaya w rozmowie z Rinoą. Szybko jednak opamiętuje się i chce ją przeprosić.
Jeśli chodzi o Squalla, w Trabii przyznaje się, że myślała, że go kocha, ale gdy pojawiła się Rinoa... zrezygnowała. Za każdym razem gdy Squall postępuje niewłaściwie w stosunku do Rinoy, to wręcz krzyczy na niego np. w Raganroku po tym jak uratował ją z kosmosu, ale pozwolił jej odejść do Sorceress Memorial. Jak widać Quistis nie szuka wszelkiej sposobności, by zdobyć Squalla. Wprawdzie widać, że często zazdrości dla Rinoy, ale mimo to zawsze gra fair w stosunku do niej.
Irvine Kinneas

Wiek: 18
Data urodzenia: 24 listopad
Wzrost: 185 cm
Grupa krwi: A
Broń: Shotgun
Limit: Shot

Wstęp
Chyba trzeba zacząć od tego, że Irvine to wieczny podrywacz i miłośnik broni i pewnie też z tego ostatniego powodu został snajperem (i to bardzo dobrym). Pochodzi z Galbadia Garden. Tam też go poznajemy, gdy dołącza do naszej drużyny by pomóc w unicestwieniu czarownicy w Delling City. Jest wesoły. Najbardziej ze wszystkich przyjaciół lubi Selphie, a przynajmniej jego zachowanie na to wskazuje

Historia
Właściwie to dzięki Irvine'owi poznajemy historię przyjaciół, ponieważ on pierwszy w Trabii wspomina, ze wychowywał się w sierocińcu. To sprawia, że wszyscy powoli coś sobie przypominają ze swojego dzieciństwa. Tam też Irvine mówi, że jedno z dzieci było mu szczególnie bliskie i lubił się z nią bawić. Mowa oczywiście o Selphie. Później trafił do Galbadia Garden i ćwiczył swoje umiejętności strzeleckie, a szczególnie dobry był i jest jako snajper.

Charakter
Już na pierwszy "rzut oka" widać, że Irvine kocha kobiety. Zaraz po tym jak go poznajemy, podczas jazdy pociągiem flirtuje z Selphie. Jak się później okaże ta dziewczyna będzie bardziej i częściej adorowana przez niego niż inne "panienki". Mimo "czułych słówek" np. do Rinoy, widać, że najbardziej troszczy się o Selphie i na niej najbardziej mu zależy. Ale czy to tylko przyjaźń czy może coś więcej? Strasznie ekscytuje się kiedy ona steruje Ragnarokiem Chociaż natura Irvine'a pchnie go ku flirtom, można zauważyć, że jednak Selphie jest dla niego kimś szczególnym... To właśnie on najbardziej przejął się tym, że scena jest zepsuta i Selphie nie będzie mogła przygotować swojego koncertu, tak bardzo upragnionego. Dlatego postanawia za wszelką cenę doprowadzić do naprawy urządzeń... Pod przykrywką twardziela, ukrywa się wrażliwy facet.
Drugą miłością Irvine'a są bronie. Jest bardzo dobrym strzelcem o czym może świadczyć fakt wybrania go, aby towarzyszył SeeD w misji w Delling City (oczywiście jako snajper potrzebny do zabicia czarownicy). Co jednak sprawia, że tak wyśmienity strzelec waha się przed oddaniem decydującego strzału i w ostateczności chybi? Czyżby nie był przygotowany na taka misję? Myślę, że mogło o tym zadecydować coś innego, a mianowicie fakt, że czarownicą była...Edea. Ponieważ w dalszej części gry okazuje się, że Irvine pamięta najwięcej z przeszłości, więc bardzo prawdopodobne jest, że pamięta Edeę - matronę, opiekunkę. Widząc ją podczas parady być może ją poznał i nie chciał zabić osoby, która go wychowywała. Może dlatego się wahał i może specjalnie w nią nie trafił... Bo przecież nie był tak słaby psychicznie żeby zwyczajnie nie móc strzelić w kogoś kto zagraża światu...Selphie Tilmett

Wiek: 17
Data urodzenia: 16 lipiec
Wzrost: 157 cm
Grupa krwi: B
Broń: Nunchaku
Limit: Slot

Wstęp
Ach ta roztrzepana Selphie... taką właśnie ją na początku poznajemy, gdy wpada na Squalla. Prosi go o pokazanie Gardenu, bo jest tu "nowa" Pochodzi z Trabia Garden. Razem ze Squallem pojawia się na misji w Dollet, po której zostaje członkiem SeeD. Często możemy ją ujrzeć w towarzystwie Irvine'a. Widać, że dobrze się rozumieją. Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie...

Historia
Selphie także przypomina sobie, że wychowywała się w sierocińcu. Wszyscy są zdziwieni, że nie pamiętała tego dokładnie, gdyż nie używała wcześniej gf-ów, które powodują zanik pamięci. Ale Selphie przyznaje się, że kiedyś mając 12 lat w walce znalazła raz gf-a i przyłączyła do siebie. Z sierocińca Selphie przenosi się do Trabia Garden, a później pojawia się w Balamb Garden.

Charakter
Ta 17 - latka to chyba najweselsza postać gry, choć nie brakuje też chwil smutku i zmartwień w jej życiu. Jest roztrzepana, ale milutka Wnosi do drużyny dużo radości, energii i zabawy, czego wyrazem może być pomysł zorganizowania koncertu. Widać, że Selphie nie myśli tylko o obowiązkach, ale ma jakieś zainteresowania, plany i marzenia nie związane z byciem SeeD. Dlatego bardzo się smuci kiedy scena, na której miał się odbyć koncert zostaje zniszczona w trakcie walki dwóch Gardenów. Na szczęście jednak sprawą zajmuje się Irvine i występ dochodzi o skutku. Tak na marginesie, jest on super.
Po rozmowie w Trabii postanawia pisać pamiętnik, by nie zapomnieć ważnych chwil w życiu zarówno jej, jak i przyjaciół. Możemy go znaleźć na pierwszym piętrze w Gardenie w sali lekcyjnej, przy pulpicie studentów. Mamy tam wpisy Rinoy, Zella i Quistis oraz stronę Laguny. Wspomina tam też o tym, że jest inna niż Rinoa. Nadają na różnych falach. Uważa, że Squall dużo zrobił i czasami trzeba mu wybaczyć jego opryskliwe zachowanie.
Pomimo swojego niewinnego wyglądu i niezbyt "okazałej postury" jest niezwykle groźna ze swoim nunchaku oraz bardzo odważna. Jej przywiązanie do Trabia Garden sprawia, że Selphie pragnie zrobić wszystko by go uratować przed pociskami. Wyrusza do bazy z dwójką przyjaciół, by powstrzymać wystrzał lub przynajmniej zmienić tor rakiet. Jeśli się to uda to gramy dalej, a jeśli nie... Game Over
Oprócz umiejętności posługiwania się nunchaku Selphie potrafi śpiewać (często robi to w pociągu) oraz sterować Ragnarokiem, co łączy się z wielkim uznaniem.Seifer Almasy

Wiek: 18
Data urodzenia: 22 grudzień
Wzrost: 189 cm
Grupa krwi: 0
Broń: Gunblade
Limit: Fire Cross

Wstęp
Już z intro możemy się domyślić, że będzie to raczej negatywna postać gry, chociaż możliwe, że są tacy, którzy tak nie uważają. Podobnie jak Squall, Seifer jest kadetem na SeeD, ale w wyniku niesubordynacji oraz niezdyscyplinowania nie zostaje nim. Nie lubi Squalla, od zawsze z nim rywalizował. W scenie gdy torturuje Squalla widać jaki jest dumny i zadowolony ze swojej przewagi. Jego przyjaciółmi są jedynie Raijn i Fuijn. W trakcie gry staje się najemnikiem czarownicy, prawdopodobnie na skutek czarów. Zostaje nim do końca...

Historia
Okazuje się, że i Seifer wychowywał się w sierocińcu. Już tam zachowywał się chamsko w stosunku do innych, często się z nich nabijał. Ciągle walczył ze Squallem. Lubił być w centrum zainteresowania, ale Squall jak i reszta go ignorowali, co zapewne doprowadzało go do furii. Potem znalazł się w Gardenie i tam również jego największym przeciwnikiem był Squall.

Charakter
Na pewno Seifer jest ambitny, uważa, że zawsze ma rację, nie dopuszcza innych rozwiązań niż te, które sam zaproponuje. Dlatego nie zostaje SeeD... bo nie słucha rozkazów i wszystko robi po swojemu (np. podczas misji w Dollet). Niektórych może zdziwić więc, że raptem w Timber chce pomóc drużynie w złapaniu prezydenta (co się nie udaje z winy Zella..). Bardzo prawdopodobne, że robi to dla Rinoy, gdyż w wakacje łączyło ich uczucie i może nadal ona mu się podoba.
Tam w Timber Seifer zostaje "rycerzem" czarownicy za sprawą niej samej. Od tej pory zaczyna się dziwnie zachowywać, czasami jakby nie był sobą. Ciągle powtarza, że jest "rycerzem", że o tym marzył. Tak naprawdę jest na usługach czarownicy, robi to co ona rozkaże myśląc, że robi coś ważnego i dużego. Chce to robić dalej...
Seifer jest dumny, nie przyjmuje porażek. Jest złośliwy i chamski, wyzywa ludzi (często nazywa Zella Chickenwuss), chyba lubi wszczynać pojedynki i to nie tylko słowne.Edea

Wiek: nieznany
Data urodzenia: nieznana
Wzrost: nieznany
Grupa krwi: nieznana
Broń: nieznana
Limit: Ice Strike

Opis
Niewiele o niej wiemy. Edea jest żoną Cida Kramera, szefa Gardenu i to raczej ona dominuje w tym związku. Posiada czarodziejskie moce. Pierwszy raz otrzymała je w wieku 5 lat, a później 13 lat przed czasem, w którym dzieje się przygoda W przeszłości prowadziła sierociniec, w którym wychowywali się bohaterowie. Założyła też drugi sierociniec na statku. To ona jest pomysłodawczynią SeeD i Gardenu. W rzeczywistości to dobra kobieta, która czyniła zło nie będąc świadomą tego co robi ponieważ była w mocy Ultimecii. Robi wszystko by uratować Ellone przed wpływem czarownicy z przyszłości.

Edea w mocy Ultimecii
Jest prawdopodobnie zamieszana w przejęcie systemu komunikacyjnego w Dollet. Staje się pionkiem w rękach Ultimecii, po to by uchronić Ellone. Nie kontroluje swoich czynów, gdyż jej umysł zawładnięty jest przez czarownicę przyszłości. Dlatego też walczy z SeeD, z młodymi ludźmi, których sama wychowała. Na końcu drugiego dysku Ultimecia jednak zmienia ciało i Edea jest wolna... Ostatecznie mocy pozbawia ją Dr Odine.Cid Kramer

Wiek: 35
Data urodzenia: nieznana
Wzrost: nieznany
Grupa krwi: nieznana
Broń: nieznana

Opis
Cid jest dyrektorem szkoły przygotowującej do bycia SeeD. To spokojny i zrównoważony człowiek, który jest szanowany przez swoich uczniów. Pomaga innym jeśli jest taka konieczność jak choćby pomoc SeeD udzielona dla Rinoy. Dba o Garden, bo to jego dom oraz urzeczywistnione marzenie jego żony Edey. Kocha Edeę i bardzo mu na niej zależy. Nie chce walczyć przeciwko niej. Dlatego podczas walki Gardenów przekazuje dowództwo Squallowi i ucieka. Zastanowiły mnie jego pewne słowa wypowiedziane w sierocińcu do Squalla martwiącego się o stan Rinoy po walce Gardenów, a mianowicie to że powiedział, że wiele osób walczyło a to tylko jedna z tych osób... Nie wiem czy naprawdę tak myślał, czy nie wiedział, że im wszystkim zależało na niej, bo była im bardzo bliska, a może nie chciał by Squall zbytnio się przejmował jej śpiączką, gdyż czekało go jeszcze wiele ważnych spraw do zrobienia i nie mógł się poddać...Laguna Loire

Wiek: 27
Data urodzenia: 3 styczeń
Wzrost: 181 cm
Grupa krwi: B
Broń: Machine Gun
Limit: Desperado

Wstęp
Lagunę poznajemy w dziwnych snach Squalla i reszty drużyny. Po raz pierwszy sen dopada ich w pociągu do Timber. Najprawdopodobniej jest ojcem Squalla. To były żołnierz Galbadii, którego jednak bardziej pociąga pisanie artykułów do gazet niż walka. Jest raczej nieśmiały w kontaktach z kobietami (zawsze gdy się denerwuje łapie go skurcz, jak w scenie z Julią. Jego przyjaciółmi są Ward i Kiros - także żołnierze.

Miłość
Najpierw kocha Julię, wybitną pianistkę (późniejszą matkę Rinoy). Spotyka się z nią w Galbadia Hotel. Oboje przypadają sobie do gustu. Julia zaprasza go do swojego pokoju i mówi mu, że chce pisać teksty do swoich kompozycji i śpiewać a Laguna stanowi dla niej natchnienie... Ten piękny, romantyczny początek ich uczucia jednak kończy się, bo Laguna musi udać się na misję... Zostaje ranny i przebywa w Winhill, gdzie opiekuje się nim Raine. Laguna się w niej zakochuje, oświadcza się i... Ellone (dziecko, którym oboje się opiekują) zostaje porwana, więc musi jej szukać. W tym czasie Raine rodzi syna i wkrótce potem umiera... Laguna jest zrozpaczony. Piękne są sceny na końcu gry z Laguną i Raine (chyba zaręczyny), a potem pokazany grób Raine a nad nim Laguna.

Laguna i Ellone
Laguna poznaje Ellone jako małą dziewczynkę kiedy przebywa w Winhill. Bardzo się do niej przywiązuje. W czasie drugiego "polowania" na sukcesorkę tronu w Esthar Ellone zostaje porwana, mimo że Laguna jest w tym czasie w Winhill. Nie może sobie tego darować i wyrusza na poszukiwania. Jest zdesperowany tak bardzo, że szuka jej wszędzie, jeździ po całym świecie, pisze do gazet, by zarobić pieniądze na podróż. Występuje nawet jako aktor, chociaż ta profesja niezbyt mu odpowiada W końcu znajduje ją w Esthar w laboratorium Dr Odine. Jest niezmiernie szczęśliwy, że ją odzyskał. Wysyła ją domu... Po kilkunastu latach znajduje ją ponownie na White SeeD Ship, statku Edey. Ellone cieszy się, że będzie mogła znowu zobaczyć "Uncle Laguna" Podąża za nim aż w kosmos... I od tej pory są już razem.

Shumi Village
To jeden z "przystanków" Laguny w trakcie mozolnych poszukiwań Ellone. Właściwie to nie przebywa tam z własnej woli, bo pewnego dnia zostaje znaleziony pod wioską przez Moombę. Jest cały zakrwawiony, wygląda jakby spadł ze skał. Opiekują się nim, aż do uzyskania pełnego zdrowia. W tym czasie Laguna uczy Moombas mowy, bo mu ich żal... W Shumi Village bardzo cenią Laguną, bo uważają, że posiada moc zjednywania sobie ludzi. Wyrazem tego "uwielbienia" jest pomnik rzeźbiony na jego cześć.

Laguna jako prezydent Esthar
Laguna zostaje prezydentem Esthar trochę chyba przez przypadek (pojawił się tam akurat wtedy, gdy organizowany był ruch oporu przeciwko ówczesnej władzy i swoimi cechami osobowości zainteresował członków opozycji). Szuka w tym mieście Ellone i spotyka członków opozycji, którzy pomagają mu ją odnaleźć. W ramach wdzięczności chce im pomóc w odebraniu władzy Adel, okrutnej czarownicy oraz w powstrzymaniu Crystal Pilar przed przyciąganiem potworów z księżyca. Udaje im się złapać w pułapkę Adel i zamknąć w Sealing Facility. By nie trzymać jej na ziemi wysyłają ją Ragnarokiem w kosmos. Zastanawiają się kto ma zostać prezydentem i wybierają Lagunę, bo jest dla nich bohaterem. Ten fakt wpływa na to, że Laguna nie wraca o domu z Ellone i nie jest przy Raine, gdy ona umiera.

Timber Maniacs
To gazeta, do której Laguna pisze swoje artykuły. Pisanie ich to jego największa pasja. Czyni to w trakcie wyprawy po Ellone, by zarobić na kontynuację poszukiwań dziewczynki.Ward Zaback

Wiek: 25
Data urodzenia: 25 luty
Wzrost: 217 cm
Grupa krwi: A
Broń: Harpoon
Limit: Heavy Anchor

Opis
Wiemy o nim bardzo mało. Ward to jeden z dwóch przyjaciół Laguny. Także żołnierz armii Galbadii. Jest porządnym facetem i całkiem miłym, dbającym o swoich przyjaciół, mimo że jego wygląd zewnętrzny mógłby świadczyć o czymś innym. Ich ostatnia misja to misja w Esthar, jednak nieudana. Otoczeni przez żołnierzy z Esthar muszą skoczyć ze skał do morza. Po tym skoku Ward traci głos i zostaje "klawiszem" w więzieniu Galbadii. Ponownie dołącza do Laguny kiedy ten szuka Ellone i pomaga mu ją uwolnić. Gdy Laguna staje się prezydentem, Ward obejmuje posadę jednego z wyższych urzędników.Kiros Seagul

Wiek: 23
Data urodzenia: 6 lipiec
Wzrost: 191 cm
Grupa krwi: 0
Broń: Daggers
Limit: Blood Pain

Opis
Kiros podobnie jak Ward jest przyjacielem Laguny i tak jak oni jest żołnierzem Galbadii. Oczywiście opuszcza armię razem z nimi. Jest dobrym wojownikiem, spokojnym lecz zadającym duże obrażenia. Często ma inne zdanie niż Laguna, ale nie stoi to na przeszkodzie ich przyjaźni oraz wspólnych działań.
Po nieudanej misji w Esthar, Kiros zostaje w Galbadii, odwiedza czasami Lagunę w Winhill. Podczas ich rozmowy dziwi się, że Laguna porzucił życie pełne przygód na rzecz bycia "ochroniarzem" w Winhill zajmującym się także pisaniem do gazet. Gdy znika Ellone podąża wiernie za Laguną, pomaga mu ją odzyskać, a gdy ten zostaje prezydentem, podobnie jak Ward Kiros obejmuje posadę jednego z wyższych urzędników w państwie.Ellone

Opis
Jej rodzice zginęli podczas pierwszej napaści żołnierzy w celu poszukiwań następcy tronu w Esthar. Miała wtedy 2 lata. Dziewczynką zajęła się Raine. Niedługo potem pojawił się w Winhill Laguna, który będąc blisko Raine poznał Ellone i bardzo mocno ją pokochał... I do tej pory wszystko było w porządku...
Problemy zaczynają się, gdy Ellone zostaje porwana podczas drugiego "polowania" na sukcesorkę tronu (mimo tego, że w miasteczku jest Laguna). W Esthar staje się obiektem badań Dr Odine, gdy ten odkrywa jej moc i odnajduje pewien wzór w mózgu, który pozwala mu na jego podstawie zrobić maszynę. Nazywa ją Junction Machine Ellone. Niestety przez to o Ellone dowiaduje się Ultimecia, która chce ją wykorzystać do swoich niecnych celów...
Z laboratorium Laguna uwalnia Ellone i wysyła do Winhill, ale tam dochodzi do nieszczęścia. Umiera Raine i Ellone trafia w końcu do sierocińca. Tam przyjaźni się głównie Squallem. Edea natomiast stara się ją chronić, ale gdy Dr Odine nie ustaje w swoich poszukiwaniach dziewczynki, matrona i Cid tworzą statek i umieszczają na nim Ellone. Ten statek staje się szybko drugim sierocińcem a ona opiekuje się dziećmi. Trwa to 10 lat aż "pływający sierociniec" zostaje zaatakowany przez flotę Galbadii. Ratuje ich statek Esthar i zabiera Ellone (ale za jej zgodą). Dziewczyna odchodzi z White SeeD Ship, gdyż dowiaduje się, że prezydentem Esthar jest Laguna, Uncle Laguna... Podąża za nim aż w kosmos, a potem po wylądowaniu na ziemi zostaje zabrana przez Galbadię.
Ellone odgrywa bardzo ważną rolę w grze. Dzięki niej Squall i przyjaciele mają sny z Laguną. W zasadzie to też dzięki niej świat zostaje uratowany.


Fujin

Sama nazywa się przyjaciółką Seifera. To również członkini Balamb Garden, która razem z Seiferem chce wprowadzać zasady i ostro karać za nieprzestrzeganie ich. Nie jest specjalnie gadatliwa, w ogóle dziwnie się wypowiada. Gdy Seifer staje się sługą czarownicy, nie opuszcza go ani na krok chociaż wie, że on się zachowuje jakby nie był sobą i że czyni źle. Zawsze jednak stoi po jego stronie. Czy to tylko przyjaźń... a może czuje do niego coś więcej? Takie przyjaźnie męsko-damskie nigdy nie są do końca pewne.Raijin

Drugi z przyjaciół Seifera, który jest także jego wiernym towarzyszem podobnie jak Fujin. Trochę mniej małomówny, ale też i mniej inteligentny niż jego koleżanka. Zawsze na końcu wypowiedzi mówi „ya know” Czasami jak cos palnie... to Fujin tak fajnie go kopie w łydkęJulia
Pierwsza Miłość Laguny. Pianistka, która chciałaby też śpiewać. Często gra w Galbadia Hotel. Inspiracją dla jej tekstów jest właśnie Laguna. W zasadzie to znają się dosyć krótko. Ostatni raz widzą się przed jego misją w Esthar. Laguna nie szuka jej... A Julia niedługo później zostaje żoną generała Carawaya i przychodzi na świat Rinoa.Raine

Piękna kobieta mieszkająca w Winhill. Prowadzi tam bar. Opiekuje się Ellone, której rodzice zginęli w walce. Jak widać to bardzo dobra dziewczyna, która czyni wiele rzeczy bezinteresownie. Przecież nie musiałaby wcale wychowywać cudzego dziecka... Poznaje Lagunę, leczy go i się w nim zakochuje. To jego druga Miłość . Niestety nie udaje im wziąć ślubu, jedynie zaręczają się. Wszystko dlatego, że Raine umiera zaraz po urodzeniu dziecka... Laguny. A Laguny nie ma wtedy przy niej, bo jest w Esthar... Smutna Historia miłości...

General Caraway
Mąż Julii, ojciec Rinoy chociaż ona niezbyt go lubi. Działa nawet w ruchu oporu skierowanym przeciwko armii, której dowódcą jest właśnie Caraway. A jest on dowódcą armii Galbadii.

Final Fantasy VIII - Limit Breaks
Cytat:
W Final Fantasy VIII bohaterowie oprócz zwykłej broni posiadają tzw. Limit Breaks. Są to bardzo groźne ataki mogące spowodować wiele zniszczeń u wroga. Postacie są w stanie ich użyć dopiero, gdy ich HP obniży się do poziomu krytycznego lub gdy użyją czaru aury. Każdy bohater ma inny Limit Break i różny sposób jego zdobywania. Może tego dokonać poprzez czytanie czasopism, zmianę broni na mocniejszą lub przez znalezienie odpowiednich przedmiotów. Wg mnie najmocniejsze są ataki Squalla oraz Irvine'a.

Squall
Limity Squall zależą od broni, którą aktualnie się posługuje. Posiadając nową broń Squall zdobywa nowy limit, ale jednocześnie nie traci poprzednich limitów.


Irvine
Limity Irvine'a zależą od amunicji jaką posiada. Pociski można zdobyć przez modyfikację kart lub przedmiotów dzięki zdolnościom Ifrita i Quezacotla. Jeden strzał, najmocniejszy z nich potrafi zabrać przeciwnikowi nawet 9999HP.


Qusitis
Limit Quistis to Blue Magic. Jest to zbiór różnorodnych umiejętności ataku i obrony. Quistis uczy się ich za pomocą odpowiednich przedmiotów, zdobytych od przeciwników. Najskuteczniejsze z nich i najbardziej przydatne to Mighty Guard i Degenerator.


Rinoa
Limity Rinoy zależą od umiejętności jej psa Angelo, których można go nauczyć z magazynów Pet Pals. Aby uaktywniać kolejne limity należy wybrać dany limit w Junction i chodzić potem przez jakiś czas po mapie. Gdy cały pasek będzie czerwony, tzn. że Rinoa zdobyła nowy Limit. Rinoa posiada dwa rodzaje limitów: Combine i Angel Wing.
Combine


Angel Wing
Rinoa uczy się tego na 3 dysku w Lunar Base. Podczas ataku pojawiają się u niej skrzydła, tracimy nad nią kontrolę i dziewczyna zaczyna rzucać losowo czary.

Zell
Limit Zella polega na kombinacji ciosów, które wykonuje po naciśnięciu odpowiednich klawiszy A, D, E, Q, lub W. Czas na wykonanie limitu waha się od 3 do 12 sekund. Limitów Zell uczy się z magazynów Combat King.


Selphie
Limit Selphie to Slot, czyli losowo wybierane przez gracza czary rzucane na przeciwnika. Zaletą jest to, że nie są one brane z ekwipunku gracza. Oprócz zwykłych czarów Selphie posiada dodatkowe cztery, które nie są dostępne ani w Draw Points ani u przeciwników. Są to: Full Cure, Wall, Rapture i The End.


Laguna
Laguna posługuje się limitem Desperado. Odrywa zawleczkę granatu, rzuca go na ziemię, sam zawisa na linie i strzela seriami pocisków w przeciwnika. Później granat wybucha.

Kiros
Blood Pain polega na tym, że Kiros podbiega do przeciwnika i zadaje mu ciosy swoimi sztyletami.

Ward
Limit Warda to Massive Anchor. Ward wyrzuca do góry swój harpun, wskakuje na niego i spada na przeciwnika zadając dość duże obrażenia.

Seifer
Fire Cross. Seifer rzuca Fire i atakuje Gunbladem.

Edea
Jej limit to Ice Strike. Edea tworzy lodowy oszczep i rzuca nim w przeciwnika.
Final Fantasy VIII - Umiejętności Guardian Forces
Cytat:
Oto lista umiejętności jakich mogą uczyć się Guardian Forces:

HP-J – junction Magic do HP
HP+20% - zwiększa HP o 20%
HP+40% - zwiększa HP o 40%
HP+80% - zwiększa HP o 80%
HP Bonus – zwiększa HP o 30 wraz z podnoszeniem poziomu postaci o 1
Vit-J – junction Magic do Vitality
Vit+20% - zwiększa Vitality o 20%
Vit+40% - zwiększa Vitality o 40%
Vit Bonus – zwiększa Vitality o 1 wraz z podnoszeniem poziomu postaci o 1
Mag-J – junction Magic do Magic
Mag+20% - zwiększa Magic o 20%
Mag+40% - zwiększa Magic o 40%
Mag+60% - zwiększa Magic o 60%
Mag Bonus - zwiększa Magic o 1 wraz z podnoszeniem poziomu postaci o 1
Str-J – junction Magic do Strength
Str+20% - zwiększa Strength o 20%
Str+40% - zwiększa Strength o 40%
Str+60% - zwiększa Strength o 60%
Str Bonus - zwiększa Strength o 1 wraz z podnoszeniem poziomu postaci o 1
Spr-J – junction Magic do Spirit
Spr+20% - zwiększa Spirit o 20%
Spr+40% - zwiększa Spirit o 40%
Spr Bonus - zwiększa Spirit o 1 wraz z podnoszeniem poziomu postaci o 1
Hit-J – junction Magic do Hit
Spd-J – junction Magic do Speed
Spd+20% - zwiększa Speed o 20%
Spd+40% - zwiększa Speed o 40%
Eva-J – junction Magic do Evade
Eva+30% - zwiększa Evade o 30%
Luck-J – junction Magic do Luck
Luck+50% - zwiększa Luck o 50%
Elem-Atk-J – junction Magic do Elemental Attack
Elem-Def-J – junction Magic do Elemental Defense
Elem-Defx2 – junction Magic do 2 Elemental Defense
Elem-Defx4 – junction Magic do 4 Elemental Attack
St-Atk-J – junction Magic do Status Attack
St-Def-J – junction Magic do Status Defense
St-Def-Jx2 – junction Magic do 2 Status Defense
St-Def-Jx4 – junction Magic do 4 Status Defense

SumMag+10% - zwiększa uszkodzenia zadane przez GF-a o 10%
SumMag+20% - zwiększa uszkodzenia zadane przez GF-a o 20%
SumMag+30% - zwiększa uszkodzenia zadane przez GF-a o 30%
SumMag+40% - zwiększa uszkodzenia zadane przez GF-a o 40%
GFHP+10% - zwiększa HP GF-a o 10%
GFHP+20% - zwiększa HP GF-a o 20%
GFHP+30% - zwiększa HP GF-a o 30%
GFHP+40% - zwiększa HP GF-a o 40%

Abilityx3 – pozwala postaci na posiadanie 3 umiejętności
Abilityx4 – pozwala postaci na posiadanie 4 umiejętności
Alert – zapobiega atakom od tyłu i pierwszemu atakowi przeciwnika
Auto-Haste – włącza Haste na początku walki
Auto-Potion – używa leczących przedmiotów po otrzymanych obrażeniach
Auto-Protect – włącza Protect na początku walki
Auto-Reflect – włącza Reflect na początku walki
Auto-Shell – włącza Shell na początku walki
Boost – doładowuje GF-a podczas animacji przed atakiem
Call Shop – przywołuje każdy sklep z menu Ability
Card Mod – zamienia karty na przedmioty
Counter – kontratakuje przeciwnika po jego ataku
Cover – postać przyjmuje obrażenia za słabszą osobę
Darkside – używa komendy Darkside podczas ataku
Enc-Half – zmniejsza o połowę liczbę losowych przeciwników
Enc-None – zmniejsza do zera liczbę losowych przeciwników
Expendx2-1 – zużywa tylko jedno zaklęcie podczas Double
Expendx3-1 – zużywa tylko jedno zaklęcie podczas Triple
Familiar – mozliwość kupienia rzadkich przedmiotów we wszystkich sklepach
Haggle – zniżki cenowe we wszystkich sklepach
Initiative – umożliwia ruch danej postaci od razu po rozpoczęciu walki
Junk Shop – przywołuje każdy sklep z bronią z menu Ability
Mad Rush – używa komendy Mad Rush w grze
Med Data - podwaja skuteczność leku
Med LV Up - ulepsza leki
Move-Find – pokazuje ukryte Save i Draw Points
Move-HP Up – odnawia HP podczas chodzenia po mapie
Mug – podczas ataku zabiera przedmiot
Rare Item – odbiera wrogom rzadkie przedmioty
Sell-High – możliwość sprzedawania zwykłych przedmiotów po wyższej cenie

Ammo-RF – zamienia przedmioty na amunicję
Tool-RF - zamienia przedmioty na narzędzia
Forbid Med-RF - zamienia przedmioty na zakazane leki
GFAbl Med-RF - zamienia przedmioty na przedmioty uczące Gf-y umiejętności
GF Recov Med-RF - zamienia przedmioty na leki dla Gf-ów
Recov Med-RF - zamienia przedmioty na leki
ST Med-RF - zamienia przedmioty na przedmioty leczące ze złych stanów m.in. ze slow, poison itp.
I Mag-RF - zamienia przedmioty na magię lodu lub wody
F Mag-RF - zamienia przedmioty na magię ognia
Forbid Mag-RF - zamienia przedmioty na zakazaną magię
High Mag-RF - zamienia magię średniego poziomu na magię wyższego poziomu
L Mag-RF - zamienia przedmioty na magię życia lub uzdrowienia
Mid Mag-RF - zamienia magię niskiego poziomu na magię średniego poziomu
ST Mag-RF - zamienia przedmioty na magię zmieniającą status na zły
Supt Mag-RF - zamienia przedmioty na magię wsparcia np. barrier
T Mag-RF - zamienia przedmioty na magię błyskawic lub wiatru
Time Mag-RF - zamienia przedmioty na magię czasu

Magic - używa w walce komendy Magia
GF - używa w walce komendy GF
Draw - używa w walce komendy Draw
Item - używa w walce komendy Item
Card - zamienia słabnących wrogów w karty
Doom - natychmiast zabija wroga
Mad Rush - rzuca berserk, protect i haste na sprzymierzeńców
Treatment - leczy jednego bohatera ze złego statusu
Defend - zmniejsza fizyczne obrażenia do 0 a magiczne o połowę
Darkside - atak powoduje trzykrotnie większe obrażenia ale bohater traci 1/10 HP
Recover - przywraca całe HP dla jednego bohatera
Revive - wskrzesza jednego bohatera i odnawia mu całe HP
Absorb - wyciaga HP od wroga i daje je sobie, zadaje obrażenia nieumarłym
LV Down - zmniejsza o połowę poziom celu
LV Up - zwiększa o połowę poziom celu
Kamikaze - zadaje wrogowi śmiertelne obrażenia, bohater ginie
Devour - zjada wrogów aby wzrosły atrybuty
MiniMog - przywraca całe HP dla Gf-ów, kosztuje średni poziom postaci pomnożony przez 100 Gil

Final Fantasy VIII - Guardian Forces - rozszerzone
Cytat:
Guardian Forces – wersja rozszerzona
Jak sama nazwa wskazuje Guardian Forces to „obrończe moce”, to potwory, które są przyzywane do pomocy w czasie walki lub w niektórych przypadkach jak np. Odin pojawiają się same. Ich „wejścia” są bardzo efektowne (dla mnie najbardziej podoba się Shiva).
Część Gf-ów dostajemy, niektóre trzeba wyciągnąć od Bossów, inne zdobywamy w side - questach, jeszcze inne należy pokonać, by się przyłączyły.
Posiadają wiele różnych umiejętności, których liczba oraz poziom zwiększa się podczas gry. To jakiej umiejętności chcemy by nasz Gf się nauczył możemy ustawiać w Menu, w zakładce Ability. Tej umiejętności uczy się dany Gf jeśli jest przyłączony do jakiegoś bohatera w trakcie walki. Wtedy zdobywa określoną liczbę AP (Ability Points) a gdy nazbiera odpowiednią ich sumę, zwiększa się jego level. Gdy Gfy są przywoływane w czasie walki ich Hp zastępuje Hp bohatera i w razie obrażeń cierpi Gf i to on traci zdrowie. Szybko się jednak regeneruje w trakcie dalszej gry.

Guardian Forces:

1. Quezacotl


Element – Błyskawice
Atak – Thunder Storm
Quezacotla dostajemy na samym początku gry, gdy przejrzymy dokładnie panel sterowania Squall’a w klasie.
Thunder Storm zadaje najwięcej obrażeń wrogom w postaci maszyn lub takim, które jako element mają Wodę.

Lista umiejętności:

HP-J
Vit-J
Mag-J
Elem-Atk-J
Elem-Def-J
Elem-Defx2
Magic
GF
Draw
Item
Card
Mag+20%
Mag+40%
SumMag+10%
SumMag+20%
SumMag+30%
GFHP+10%
GFHP+20%
Boost
T Mag-RF
Mid Mag-RF
Card Mod


2. Shiva


Element – Lód
Atak – Diamond Dust
Shivę dostajemy tak samo jak Quezacotla sprawdzając panel sterowania Squall’a.
Jej atak jest bardzo silny. Może w dużym stopniu uszkodzić rożnego rodzaju wrogów chociaż najbardziej przydatny jest na takiego, który ma element Ognia.

Lista umiejętności:

Str-J
Vit-J
Spr-J
Elem-Atk-J
Elem-Def-J
Elem-Defx2
Magic
GF
Draw
Item
Doom
Vit+20%
Vit+40%
Spr+20%
Spr+40%
SumMag+10%
SumMag+20%
SumMag+30%
GFHP+10%
GFHP+20%
Boost
I Mag-RF


3. Ifrit


Element – Ogień
Atak – Hell Fire
Tego Gf’a zdobywamy na początku gry. Musimy go pokonać w Fire Cavern i wtedy się przyłączy do drużyny.
Atak, którym dysponuje jest przydatny szczególnie na wroga posiadającego element Lód.

Lista umiejętności:

HP-J
Str-J
Elem-Atk-J
Elem-Def-J
Elem-Defx2
Magic
GF
Draw
Item
Mad Rush
Str+20%
Str+40%
Str Bonus
SumMag+10%
SumMag+20%
SumMag+30%
GFHP+10%
GFHP+20%
GFHP+30%
Boost
F Mag-RF
Ammo-RF


4. Siren


Element – Nieelementarny
Atak – Silent Voice
Musisz uważać podczas walki z Elvorete’m na wieży komunikacyjnej w Dollet, by za szybko go nie pokonać, ponieważ jedyny sposób na zdobycie Siren to wyciągnięcie jej od niego.
Jej atak jest raczej słaby i nie jest w stanie uszkodzić zbytnio przeciwnika, ale Siren warto przyłączyć, bo posiada przydatne umiejętności szczególnie takie jak St-Atk-J i St-Def-J.

Lista umiejętności:

Mag-J
St-Atk-J
St-Def-J
St-Def-Jx2
Magic
GF
Draw
Item
Treatment
Mag+20%
Mag+40%
Mag Bonus
Move-Find
SumMag+10%
SumMag+20%
SumMag+30%
GFHP+10%
GFHP+20%
Boost
L Mag-RF
ST Med-RF
Tool-RF


5. Brothers


Element – Ziemia
Atak – Brotherly Love
Braci, podobnie jak Ifrita, trzeba pokonać by się przyłączyli. Znajdują się oni w Tomb of the Unknown King.
Nie jest to mocny Gf, ale może narobić bałaganu wrogom, które są nieodporne na atak Ziemią.

Lista umiejętności:

HP-J
Str-J
Spr-J
Elem-Atk-J
Elem-Def-J
Magic
GF
Draw
Item
Defend
HP+20%
HP+40%
HP+80%
Cover
HP Bonus
SumMag+10%
SumMag+20%
SumMag+30%
GFHP+10%
GFHP+20%
GFHP+30%
Boost


6. Diablos


Element – Nieelemantarny
Atak – Dark Messanger
Aby go zdobyć nie można zapomnieć żeby porozmawiać drugi raz z Cidem, gdy on wyśle nas do Timber. Jeśli to zrobimy Cid przekaże nam Magical Lamp. Jest to przedmiot, którego użycie spowoduje pojawienie się Diablosa. Ale nie nie, nie ma tak łatwo... Najpierw trzeba go pokonać, by się przyłączył. Polecam wykorzystanie na Diablosa jego własnej broni Demi.
Diablos atakuje Demi. Odbiera przeciwnikowi taki procent jego max HP jaki ten GF ma level. Jaśniej mówiąc jeśli np. Diablos ma 20 level to odbiera wrogowi za każdym razem 20% jego zdrowia.

Lista umiejętności:

HP-J
Mag-J
Hit-J
Abilityx3
Magic
GF
Draw
Item
Darkside
HP+20%
HP+40%
HP+80%
Mag+20%
Mag+40%
Mug
Enc-Half
Enc-None
GFHP+10%
GFHP+20%
GFHP+30%
Time Mag-RF
ST Mag-RF


7. Carbuncle


Element – Nieelementarny
Atak – Ruby Light
Carbuncle to kolejny Guardian Force, którego trzeba wyssać z potworów. Mają go Iguany, z którymi walczysz podczas parady Edey.
Carbuncle nie rani przeciwnika, natomiast rzuca na drużynę czar Reflect. Jest przydatny, chociaż czasami trzeba uważać, bo wprawdzie chroni przed magią, ale też i nie można wyleczyć w tym czasie bohaterów gry.

Lista umiejętności:

HP-J
Vit-J
Mag-J
St-Atk-J
St-Def-J
St-Def-Jx2
Abilityx3
Magic
GF
Draw
Item
HP+20%
HP+40%
Vit+20%
Vit+40%
Vit Bonus
Counter
Auto-Reflect
GFHP+10%
GFHP+20%
GFHP+30%
Recov Med-RF


8. Leviathan


Element – Woda
Atak – Tsunami
Leviathan’a trzeba wyciągnąć od NORG’a w podziemiach Gardenu na drugim Dysku.
Atak Leviathana polega na zalaniu przeciwnika wodą (mniej więcej. Jest skuteczny raczej na wrogów o elemencie Ognia i na maszyny.

Lista umiejętności:

Spr-J
Mag-J
Elem-Atk-J
Elem-Defx2
Magic
GF
Draw
Item
Recover
Spr+20%
Spr+40%
Spr Bonus
Auto-Potion
SumMag+10%
SumMag+20%
SumMag+30%
GFHP+10%
GFHP+20%
GFHP+30%
Boost
Supt Mag-RF
GF Recov Med-RF


9. Pandemona


Element – Wiatr
Atak – Tornado Zone
Tego wietrznego stwora należy odebrać Fuijn w Balamb na drugim dysku.
Nie jest to silny GF, najlepiej działa na wrogów mających element Wody.

Lista umiejętności:

Str-J
Spd-J
Elem-Atk-J
Elem-Def-J
Elem-Defx2
Magic
GF
Draw
Item
Absorb
Str+20%
Str+40%
Spd+20%
Spd+40%
Initiative
SumMag+10%
SumMag+20%
SumMag+30%
GFHP+10%
GFHP+20%
GFHP+30%
Boost


10. Cerberus


Element – Nieelementarny
Atak – Counter Rockets
Cerberusa znajdziemy na środku halu w Galbadia Garden, tam gdzie jest żółte światło. Oczywiście by go zdobyć, musimy go pokonać. Warto, bo jest bardzo przydatny.
Trzygłowy potwór nie jest GF-em atakującym wroga. Natomiast na swoją drużynę rzuca zaklęcia Double i Triple za pomocą Counter Rockets. Są one bardzo często niezbędne do pokonania przeciwnika.

Lista umiejętności:

Str-J
Mag-J
Spr-J
Spd-J
Hit-J
St-Atk-J
St-Def-J
St-Def-Jx2
St-Def-Jx4
Abilityx3
Magic
GF
Draw
Item
Spd+20%
Spd+40%
Auto-Haste
Expendx2-1
Alert
GFHP+10%
GFHP+20%
GFHP+30%


11. Alexander


Element – Świętość
Atak – Holy Judgement
Trzeba go wyssać od Edey podczas walki z nią na końcu drugiego dysku.
Ten przypominający robota Guardian Force jest niezwykle silny jeśli chodzi o walki z wszelkiego rodzaju truposzami i „panami ciemności”.

Lista umiejętności:
Spr-J
Elem-Atk-J
Elem-Defx2
Elem-Defx4
Abilityx3
Magic
GF
Draw
Item
Revive
Spr+20%
Spr+40%
Med Data
SumMag+10%
SumMag+20%
SumMag+30%
GFHP+10%
GFHP+20%
GFHP+30%
Boost
High Mag-RF
Med LV Up


12. Doomtrain


Element – Trucizna
Atak – Runaway Train
Zdobycie Doomtrain’a wymaga trochę zachodu. Najpierw trzeba udać się do Tears Point (niedaleko Esthar) i wziąć stamtąd pierścień – Solomon Ring. Dodatkowo potrzebujemy kilku przedmiotów: 6 Steel Pipes, 6 Remedy+, i 6 Malboro Tentacles. Gdy już zdobędziemy to wszystko, wtedy możemy użyć Solomon Ring. No i mamy Doomtraina.
Atak polega na tym, że pociąg – widmonajeżdża na przeciwnika i powoduje zmiany jego statusu za pomocą Poison, Blind, Stop i Slow.

Lista umiejętności:

Elem-Atk-J
St-Atk-J
Elem-Defx4
St-Def-Jx4
Magic
GF
Draw
Item
Darkside
Absorb
Auto-Shell
SumMag+10%
SumMag+20%
SumMag+30%
SumMag+40%
GFHP+10%
GFHP+20%
GFHP+30%
GFHP+40%
Boost
Junk Shop
Forbid Med-RF


13. Bahamut


Element – Nieelementarny
Atak – Mega Flare
Bahamuta znajdziemy w Deep Sea Research Center. Trzeba podejść do niebieskiego światła na środku pomieszczenia (aby uniknąć walk z potworami należy poruszać się wtedy, gdy światło gaśnie). Gdy już tam dotrzemy Bahamut zada nam kilka pytań (poprawne odpowiedzi na nie to: 1. It is not our will to fight, 2. Never, 3. Ukryta opcja znajdująca się pod drugą odpowiedzią) i po trzecim pytaniu stanie do walki z nami. Gdy go pokonamy, przyłączy się do naszej drużyny.
Animacja Bahamuta jest bardzo długa, ale sam atak jest raczej słabiutki. Pocieszające jest to, ze Bahamut ma przydatne umiejętności więc warto go posiadać.

Lista umiejętności:

Abilityx4
Magic
GF
Draw
Item
Str+60%
Mag+60%
Mug
Move-HP Up
Auto-Protect
Expendx2-1
Rare Item
SumMag+10%
SumMag+20%
SumMag+30%
SumMag+40%
GFHP+10%
GFHP+20%
GFHP+30%
GFHP+40%
Boost
Forbid Mag-RF


14. Cactuar


Element – Nieelementarny
Atak – 1000 Needles
Tego kaktusowego stwora można znaleźć na Cactuar Island znajdującej się na południe od Esthar. To ta wyspa, na której widać losowo pojawiający się zielony punkt. To jest właśnie Cactuar. Jak uda się na niego trafić i go pokonać, wtedy jest nasz. Ale nie jest to łatwe, bo jego atak 10000 Needles jest bardzo groźny. Jedyny sposób na tego twardziela to Leviathan i Renzokuken Squalla. W innym wypadku nie ma szans.
Atak igłami Cactuara jest zależny od levelu np. jeśli jego poziom wynosi 50, wtedy pakuje we wroga 5000 igieł.

Lista umiejętności:

Eva-J
Luck-J
Magic
GF
Draw
Item
Defend
Kamikaze
Eva+30%
Luck+50%
Initiative
Move-HP Up
HP Bonus
Str Bonus
Vit Bonus
Mag Bonus
Spr Bonus
Auto-Potion
Expendx2-1
GFHP+10%
GFHP+20%
GFHP+30%


15. Tonberry


Element – Nieelementarny
Atak – Chef’s Knife
Tonberrego można znaleźć w Centra Ruins, ale… najpierw musimy zmierzyć się z małymi Tonberrysami (ok. 20). Są one trudnymi przeciwnikami, posiadają 20000HP a ich ataki odbierają po kilka tysięcy punktów HP. Jeśli jednak uda się nam je pokonać pojawi się Tonberry King (rzuca w nas sprzętem kuchennym Oczywiście wygrywajac z nim zdobywamy go do naszej drużyny.
Tonberry King jest ważny ze względu na swoje umiejętności, ponieważ jego atak jest bardzo słaby.

Lista umiejętności:

Magic
GF
Draw
Item
LV Down
LV Up
Eva+30%
Luck+50%
Initiative
Move-HP Up
Auto-Potion
SumMag+10%
SumMag+20%
SumMag+30%
GFHP+10%
GFHP+20%
GFHP+30%
Boost
Haggle
Sell-High
Familiar
Call Shop


16. Eden


Element – Nieelementarny
Atak – Eternal Breath
Po zdobyciu Bahamuta możesz zacząć schodzić w dół. Pokonując kilka poziomów i rozwiązując kilka zagadek dotrzesz do Ultima Weapon. Podczas walki z nią wyciągnij od niej Edena.
Eternal Breath jest bardzo mocnym atakiem, chociaż oczekiwanie na niego może się znudzić, bo animacja jest bardzo długa.

Lista umiejętności:

Spd-J
Eva-J
Hit-J
Magic
GF
Draw
Item
Mad Rush
Darkside
Devour
Luck+50%
Expendx3-1
SumMag+10%
SumMag+20%
SumMag+30%
SumMag+40%
GFHP+10%
GFHP+20%
GFHP+30%
GFHP+40%
Boost
GFAbl Med-RF


17. Odin


Atak - Zantetsuken
Odin’a można zdobyć już na CD 2 w Centra Ruins. Trzeba wejść na sam szczyt. Najlepiej użyć Diablosa Enc-None, aby uniknąć nieprzyjemnych walk z masą Tonberrysów. Kiedy podnośnik zawiezie nas do góry, wtedy trzeba sprawdzić kamienny blok na środku pomieszczenia, potem wejść po drabinie z lewej strony i sprawdzić kulę, a następnie zejść w dół i sprawdzić drugą kulę, by pojawiły się schody. Po wejściu na górę czeka nas kolejne wspinanie się po drabinie... zabieramy lewe oko z posągu. Schodzimy z drabiny i idziemy schodami w górę. Docieramy do drugiego monumentu, wkładamy oko i odczytujemy hasło. Zabieramy oba oczy. Następnie wracamy na dół i wkładamy oczy do posągu pierwszego. Wpisujemy hasło i otwierają się drzwi. Wchodzimy i .... Odin. Nie jest trudno go pokonać, ponieważ nie atakuje nas, ale za to trzeba odebrać mu odpowiednią ilość HP zanim skończy się czas. Wtedy Odin jest nasz.
Jego atak nie zależy od naszej woli. Odin pojawia się losowo w trakcie walk (ale nie walk z Bossami) i swym mieczem (Zantetsuken) rozcina przeciwników, co oczywiście oznacza Twoje zwycięstwo.


18. Gilgamesh


Atak – Zantetsuken, Masamune, Exalipoor, Exalibur
Gilgamesh pojawi się na końcu 3 dysku w trakcie walki z Seiferem, ale tylko wtedy jeśli wcześniej naszym towarzyszem będzie Odin. Podobnie jak swój poprzednik również zjawia się losowo, najczęściej w środku walki. Zatetsuken jak można się domyślić działa na zwykłego wroga i przecina go na połowę. Masamune i Exalibur to dość mocne ataki typu nieelementarnego zadające obrażenia wszystkim przeciwnikom. Natomiast Exalipoor... to chyba raczej żart twórców gry niż poważny atak Dlaczego? Ponieważ Gilgamesh za pomocą niego zabiera wrogom aż.... 1 Hp Szkoda tylko, że ten GF lubi go często używać.


19. Chocobo


Element – Ogień
Atak - Choco Fire, Choco Flare, Choco Meteor, Choco Bunkle
Chocobo zostaje naszym GF-em gdy złapiemy go w którymś z Chocoba Forest. Później wystarczy użyć przedmiotu Gyshal Green podczas walki, a zjawi się „kurczak” Niestety nie „pobije” on mocno wroga. Może mu zabrać najwyżej 1000 HP.


20. Moomba


Atak – Moomba moomba
Aby go zdobyć trzeba w Chocobo World znaleźć przedmiot Friendship. Moomba jest niezbyt przydatny w walce, ma słaby atak. Możemy go przywołać tyle razy, ile mamy przedmiotów.


21. Phoenix


Atak – Rebirth Flame
Phoenixa można zdobyć wykonując subquest w Shumi Village, wtedy otrzymamy Phoenix Pinion. Wystarczy teraz w czasie walki użyć przedmiotu i pojawi się Phoenix. Najpierw atakuje on wroga, a później wskrzesza poległych członków naszej drużyny. Przy odrobinie szczęścia, Phoenix może zjawić się sam w kolejnych walkach, jeśli wszyscy bohaterowie zostaną zbici przez przeciwnika.


22. MiniMog

Atak – Moogle Dance
Pochodzi z Chocoba World. Tam właśnie trzeba znaleźć przedmiot – Mog’s Amulet i dzięki niemu nauczyć jednego z GF-ów zdolności MiniMog. Gdy Chocobo będzie w świecie Final Fantasy wtedy można w czasie walki przywołać MiniMoga. Jego zdolność to pełne wyleczenie GF-ów, ale nie za darmo... MiniMog zabiera ci Level*100 Gil
Final Fantasy VIII - Weapony
Cytat:
Omega Weapon

Gdzie?
Starcie z Omegą jest możliwe tylko na czwartym CD, w zamku Ultimecii. Przeciwnik ukrywa się w kaplicy- pewnie widzieliście ten kłąb fioletowego dymu, unoszący się tam? To właśnie tam rozegra się walka, jednak nie od razu. Najpierw trzeba Omegę sprowokować

Najpierw sformuj właściwą drużynę ofensywną i umieść ją przed fontanną (dziedziniec przed kaplicą), natomiast drugą ustaw w zielonym kręgu w dzwonnicy (pomieszczenie naprawo od sali wejściowej). Niech ta słabsza pociągnie za sznur; dźwięk dzwonu wyrwie Omegę z letargu. Następnie ustaw "dzwonników" we wspomnianym kręgu, i przełącz się na drugą drużynę. Przed upływem pozostałego czasu (około pół minuty) wejdź do kaplicy i zbliż się do potwora, który pojawił się pośrodku sali.

Ataki:

Wymieniam je w takiej kolejności, w jakiej używa ich przeciwnik;

Lv 5 Death: zabija postacie o poziomie doświadczenia podzielnym przez 5, o ile nie są uodpornione na natychmiastową śmierć.
Następne dwie techniki mogą pojawić się w innej kolejności i więcej razy;
Meteor: dość mocne zaklęcie ofensywne, seria małych meteorów uderza w drużynę
Cios fizyczny: obrażenia zależą od współczynnika Def.
Megido Flame: zadaje równe 9998 HP obrazeń całej drużynie, nie daje się zablokować inaczej, jak przy pomocy Hero lub Holy War.
Kolejne dwa ciosy, które mogą zostać zastosowane w innej kolejności i więcej razy;
Cios fizyczny: jak wyżej.
Gravija: odbiera drużynie 75% aktualnego HP.
Terra Break: To ta technika decyduje o sile Omegi; zadaje losowo kilkanaście ciosów fizycznych po 2000- 4000 HP, w zależności od statystyk dryżyny.
Kolejna "losowa dwójka";
Ultima: silny czar bezżywiołowy, działa na całą drużynę.
Cios fizyczny: jak wyżej...
I ostatni zabójczy cios;
Light Pillar: zadaje jednej postaci 9999 HP obrażeń; tylko Holy War lub Hero są w stanie to zablokować.

Po Light Pillar ta czarna seria się powtarza, z wyjątkiem Lv 5 Death.

Skład drużyny: Squall, Rinoa, Irvine
Wymagania:
Squall - MUSI mieć Lionhearta oraz współczynnik Str w okolicach 220 (lub więcej)
Irvine - jak najwięcej Pulse Ammo i Demolition Ammo + wysoki strength
Rinoa - MUSI mieć współczynnik Magic 200 lub wyższy (najlepiej na poziomie 255, czyli maksymalny) pod Junction podepnij jej TYLKO czary defensywne, a pod Magic Meteor x 100 (musi to być jedyny czar ofensywny w jej arsenale)
Wszystkie postacie muszą mieć 9999 HP (umożliwi to przeżycie ataku Megido Flame) oraz Auto- Haste + jak najwyższy współczynnik Spd
Ponadto, potrzebujesz 1 x Holy War (dostaniesz po walce z Seiferem w Lunatic Pandora)
Żadna z postaci nie powinna być na levelu, będącym wielokrotnością 5.

Taktyka:

Na początku Omega rzuci Lv 5 Death, ale nie zrobi Ci on krzywdy, jeśli nie masz levelu podzielnego przez 5. Najpierw rzuć na wszystkich Aurę, na Omegę Meltdown (w celu obiżenia obrony Weapona), na Rinoę narzuć Triple i zacznij wykonywać limity Squalla i Irvine'a. Rinoa niech leczy Megalixirami (100 dostaniesz po modingu karty Bahamuta, więc nie powinno byc problemu). Po Megido Flame twoje postacie będą mieć po 1 HP (o ile będziesz mieć max HP przed tym atakiem). Użyj teraz Holy War i uaktywnij limit Rinoy Angel Wing. Po aktywowaniu czarodziejskich mocy nasza Sorceress będzie zadawała 3 razy większe obrażenia magią niż normalnie,co przy Meltdownie narzuconym Omedze, magicu na poziomie 255 Rinoy i wrzuconym jej triple zmieni się w zabójczą broń. Rinoa w tym stanie rzuca te czary ofensywne (tylko ofensywne), które ma zjunctionowane. Meteor jest atakiem typu combo, więc tak dopakowany będzie zadawał (każdy odłamek) 6000 HP obrażeń lub więcej, a przy wykorzystaniu Triple będą to obrażenia rzędu ok.200000 HP na turę. Squall & Irvine niech dalej wykonują limity. Będąc w fatalnym stanie i pod wpływem Aury postacie wykonują mocniejsze i liczniejsze ciosy, a Lion Heart i 8 strzałów pod rząd trafia się zaskakująco często, więc nie lecz postaci. Ta metoda należy do szybkich, więc przy odrobinie szczęścia pokonasz Omegę, zanim użyje techniki Terra Break, a na pewno już przed Light Pillar.

Po wygranej walce otrzymasz przedmiot Three Stars, oraz mały dyplomik, poświadczający zabicie Omegi.

Ultima Weapon

Gdzie?

Ultima zamieszkuje kazamaty Deep Sea Research Center, o którym więcej w osobnym artykule. Przeciwnik ukrywa się na samym dnie, wystarczy użyć dźwigu (?), a potwór sam zaatakuje.

Ataki:

Ultima jest nieprzewidywalny, i swoje techniki wykonuje wedle swojego widzimisię, co mocno utrudnia walkę;
Light Pillar: Technika analogiczna do tej Omegi. Gravija, cios fizyczny, Meteor: jak wyżej... Quake: dość mocny czar, oparty na magii ziemii- Float niweluje jego działanie. Taktyka analogiczna do Omegi, chociaż postacie nie muszą być aż tak napakowane, z racji na to, że nasz wróg jest klasycznym przykładem gościa, co to nieźle wygląda, ale niewiele potrafi. Jedynym, na co powinieneś/aś uważać, jest Light Pillar (zabija postać z miejsca, a Ultima ma tendencję do używania tego kilka razy pod rząd). Statystyki powinny być jak najwyższe, zwłaszcza Speed i Strenght/Magic. Nie zapomnij wyciągnąć z przeciwnika Edena, o ile nie zrobiłeś/aś tego w Ultimecia's Castle. Kiedy pozbędziesz się bossa, powinieneś dostać 100 x Ultima Stone i Eden Card, jednak to pierwsze, niestety, nie zawsze. Jeśli nie dostaniesz w.w. przedmiotów, zresetuj grę i walcz z Weaponem aż do skutku.

Jak inaczej?

Holy War jest przedmiotem, który na pewien czas zapewnia całej drużynie niewidzialność. Wiąże się to z całkowitą niewrażliwością na wszelkie ataki, zarówno Ultimy jak i Omegi. Posiadanie tego przedmiotu może zapewnić wyjście z obu walk bez szwanku. Jest na tyle cenny, że w grze znaleźć można tylko jeden jego egzemplarz, konkretnie po walce z Seiferem na trzeciej płycie. Jest jednak dosyć prosty sposób na zdobycie większej ilości Holy War, dzięki umiejętności Card Mod, pozwalajacej zmienić karte w przedmiot. Karta Gilgamesh’a zmienia się w 10 sztuk potrzebnego nam przedmiotu, a aby ją dostać, należy ukończyć subquest’a z klubem karcianym z Balamb Garden, znanym jako CC Group. O tym jak go zrobić przeczytacie w innym artykule. Posiadajac 10 Holy War’ów, możemy iść zarówno na walke z Ultima Weapon jak i jego starszym bratem prawie nieprzygotowani. Wystarczy tylko co jakiś czas wspierać się Holy War’em i w tym czasie bić bossa limitami.

http://fb.goo1.pl/download/32d487679c/4f3e195c6bf1fd4af454/dc38f2ac0181d8b79188/Poradnik do Final Fantasy VIII CZ.1.rar


Ostatnio edytowane przez mariusz695 ; 31-01-2009 o 16:58
mariusz695 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

  #1.5
Angelika
Główna Księgowa ;)


Zarejestrowany: 21.09.2011
Postów: 2329
Skąd: Warszawa

Poradnik do Final Fantasy VIII CZ.1


Poradnik do Final Fantasy VIII CZ.1
Ludzieeee... !
Tego jeszcze nie widzieliście
Odpowiedz

Tagi
cz1, fantasy, final, poradnik, viii


Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Poradnik do Final Fanasy VII CZ.2 mariusz695 Poradniki 1 22-01-2012 09:21
Poradnik do Final Fanasy VII CZ.3 mariusz695 Poradniki 0 30-01-2009 20:52
Poradnik do Final Fantasy VII CZ.1 mariusz695 Poradniki 0 30-01-2009 19:59
Poradnik do Final Fantasy VI mariusz695 Poradniki 0 30-01-2009 17:50Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:09.


Administracja oraz moderatorzy serwisu pwaisbd.org nie ponoszą odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.Tematy zamieszczane przez użytkowników nie są moderowane.Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zgłosić go natychmiast do administracji.
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.