Strona główna Darmowe ebooki Okazik Suchary
Wróć   pwaisbd.org - Recenzje Filmów i Gier, forum dyskusyjne pwaisbd.org X > pwaisbd.org-X > First steps

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 08-02-2009, 23:55   #1
Początkujący
 
Avatar smmykoo
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Wiek: 30
Postów: 868
Smile [INSTRUKCJA]Jak wrzucać RapidShare.com

RapidShare.com


W tym Temacie postaram się wyjaśnić użytkownikom początkującym wszystko na temat uploadowania, sciagania, oraz korzystania z wyżej wymienionego serweru, a także odpowiedzieć na najczęstsze zadawane pytania.

Na początek jak Uploadować.

RapidShare charakteryzuje się pewnymi limitami odnośnie wysyłanych plików, jednak jego spora szybkość i wysokie transfery podczas ściągania plików powodują, że warto się nim zainteresować. Jeśli chodzi zaś o limity, to na dzień dzisiejszy, plik nie może przekraczać 400 megabajtów, a po wysłaniu plik zostanie automatycznie skasowany z serwera po 45 dniach jego nieuzywania (nieściągania). Nie wykluczone, że w przyszłości wielkości te mogą się zmienić.

1. Wchodzimy na adres www.rapidshare.com. Wybieramy plik, który chcemy wysłać na serwer, pamiętając że plik ten może mieć maximum 200 megabajtów, czyli 200000000 bajtow.

2. Możemy również wybrać kilka plików do uploadowania na raz ,klikając na odnosnik Multi-Upload i wskazując maksimum 10 plików. Ich łączna wielkość nie może jednak przekraczać ustalonych 200 MB - przykładowo więc, może to być 4 pliki po 50 megabajtów.

3. Wysłanie pliku/plików na serwer nie jest trudne, i w obu przypadkach sprowadza się do kliknięcia na przycisk Wybierz, wskazaniu jednego lub więcej plików na dysku i kliknięciu na Upload. Po chwili powinien pojawić się pasek postępu, zaś powyżej niego informacja o ilości przesłanych bajtów i przypuszczalnym czasie zakończenia operacji.

4. Gdy operacja przebiegnie pomyślnie ,zaproponowane nam zostanie założenie konta Collector's Zone. Jeżeli używamy RapidShare'a sporadycznie, przewijamy stronę w dół, i klikamy na tekst I don't want a collector's account right now. Just give me the download-link.. Poniżej, dla kazdego pliku, otrzymamy dwa linki - Download-Link służący do ściągnięcia pliku w pozniejszym czasie z serwera ,oraz Delete-Link ,pozwalający skasować plik z serwera, a którym nie należy z nikim się dzielić.

Jak korzystać z konta Collector's Zone

Konto Collector's Zone nie jest płatne. Służy do spersonalizowania jego użycia, poprzez przyporządkowanie wysyłanych na serwer plików do zalozonego przez nas konta. Dzięki temu dostajemy dostęp do klilku dodatkowych i użytecznych funkcji, wśród których są łatwa w zarządzaniu lista zuploadowanych przez nas plików ,oraz dokladne informacje o każdym z nich - ilosci ściągnieć ,oraz dacie ostatniego dostępu.

Za założeniem konta przemawia jeszcze jeden fakt. Otóż każde ściągnięcie przez kogoś naszego pliku ,daje nam 1 punkt ( plik musi być powyżej 1 mb ) do naszej puli punktów. Zdobycie zaś 10 000 punktów w dowolnym okresie czasu, daje nam możliwość cieszenia się z posiadania konta Premium przez 1 miesiąc. Jak zatem z niego korzystac:

1. Po zuploadowaniu pliku i stworzeniu własnego konta, wchodzimy w zakladke Free Zone i wybieramy Collector's Zone Login (polecam nie zaznaczać opcji German administration, ponieważ będziemy mieć wszystko w języku niemieckim).

2. Na konto uploadujemy w ten sam sposób, co bez niego. W Opcjach mozemy zmienic nazwe, e-mail, oraz haslo dla konta. Remonte Uploads pozwala przenieść na serwer pliki, które nie pochodzą z naszego dysku, a z internetowego źródła - wklejamy tam adres FTP lub HTTP, aby dany plik po chwili znalazł się na serwerze.

3. Gdy zbierzemy już 10 000 punktów, możemy na okres jednego miesiąca przekształcić nasze konto w konto Premium. Jeżeli jesteśmy pewni, że chcemy już to zrobić, klikamy w Convert points, a reszta zrobi sie już "sama" zrobi. Tylko jedna uwaga, jeżeli zaznaczymy opcje Mark the checkbox to transfer all your collected files to the new premium account. to nasze uploady przejdą na konto Premium i nie będą już dostępne na obecnym koncie.

Konto Collector's Zone jest bardzo dobre dla osób, które dużo uploadują i chcą mieć jednocześnie porządek w wysyłanych plikach. No a przy okazji można zdobyć konto PREMIUM.

Konto PREMIUM

Konto te możemy uzyskać ,jak zostało wspomniane powyżej, poprzez zebranie odpowiedniej puli punktów w Collector's Zone, lub przez jego wykupienie na wybrany przez nas okres czasu wynoszący od 48 godzin do roku. Wpłacić pieniądze możemy za pomocą PAYPAL'a, Wire Transfer, albo... zadzwonic. W przypadku tego ostatniego ,wykupic je mozemy jedynie na 48 godzin. Zupełnie innym sposobem zdobycia konta Premium jest wylicytowanie go na aukcji w serwisie Allegro, i jest to chyba najlepsze rozwiązanie dostępne w Polsce.

* Do zalet posiadania konta PREMIUM można wyliczyć takie cechy jak :
- ściąganieć plików bez limitu transferu*
- jednocześne pobieranie dowolnej liczby plików
- wspólpraca programu RapidUploader z kontem Premium
- umożliwienie korzystania z programów wspomagających ściąganie plików
- możliwość wznawiania zerwanych połączeń w trakcie sciągania plików
- brak konieczności oczekiwania w kolejce ściągających, oraz wpisywania kodów
- ważność zuploadowanych na serwer plików tak długo, jak długo będziemy posiadali konto Premium
- dodatkowa możliwość sortowania listy uploadowanych plików według alfabetu

*Niestety na konto nałożony jest limit ilości ściągniętych danych w przeciągu 5 dni, i wynosi on po ostatnich zmianach 25GB. Po jego przekroczeniu konto zostaje zablokowane na kolejnych 5 dni.

1. Na konto logujemy się poprzez zakładkę Premium Zone, wpisując tam nazwę oraz hasło. Oczywiście mamy wtedy więcej możliwości, z którymi warto jest się zaznajomić. W Opcjach mamy takie elementy jak
Direct-downloads: (wpisanie linku do pliku na Rapidshare spowoduje od razu pojawienie sie okna zapisu pliku na dysk, najlepiej żeby było włączone), Preferred Mirror: (automatycznie zostanie wybrany najmniej obciążony serwer Rapidshare),
Disable thumbnails (w praktyce powinien być wyłączony, aby programy wspomagające ściaganie działały prawidłowo), oraz
Sort by filename: sortujący uploady według nazwy.

2. Do dyspozycji mamy również Logi, gdzie możemy sprawdzić z jakiego numeru IP logowano się ostatnio na naszym koncie, oraz ile zostało wtedy ściągnięte. Przydatne przy użytkowaniu konta w parę osob. W Conveter Points dalej możemy przedłużyć swoje konto na kolejny miesiąc poprzez uzyskanie 10 000 punktów, bądź też założyć nowe. Inne z opcji to Extend account - tutaj możemy przedlużyc konto poprzez wpłatę pieniędzy, [Export] - stąd wyciągamy wykaz linków (patrz screen 2), czy
[Export+MD5] - wyciąganie wykazu linków wraz z ich kodowaniem MD5, pozwalającym po ich ściągnięciu stwierdzić, czy plik nie uległ w trakcie transferu uszkodzeniu.

3. Możemy również stworzyć własne foldery, do których linki możemy następnie rozdawać znajomym. Podczas procesu tworzenia katalogu można równoczesnie wybrać pliki, które zostaną skopiowane do niego. Składa się z 3 etapów:
Step 1<- wpisujemy tutaj nazwe folderu,
Step 2<- zaznaczamy odpowiednie pliki oraz folder i je tam kopiujemy,
Step 3<- rozdajemy znajomym link do folderu
Pliki do katalogu kopiujemy poprzez klikniecie na odpowiedni FOLDER ID, zaznaczenie odpowiednich plikow, oraz klikniecie na dole strony na copy to xxx.

- Przy zakupie konta PREMIUM dostajemy 8000 punktów, czyli wystaczy zdobyć tylko 2000 i możemy przedłużyć na kolejny miesiąc.
- Przy przedłużaniu konta poprzez wpłate dostajemy:
1 miesiąc - 1000 p.
3 miesiące - 3000 p.
6 miesięcy - 6000 p.
1 rok - 12000 p.

Folder RapidShare

Aby posiadać foldery w Rapidshare, nie potrzeba zakładać konta Premium, czy chociażby darmowego Collector's Zone. Kolejnym elementem, który proponuje serwis jest Folder RapidShare - darmowy katalog ,będący odpowiednikiem folderów na kontach płatnych, a którym zarządzamy znając jego numer i hasło do niego. Możemy zakładać ich dowolną ilość, zaś ich ważność nigdy nie wygasa. Przynajmniej dopóki nie złamiemy regulaminu serwisu.

1. W zakłatce Free Zone wybieramy Create your own RapidShare folders i wpisujemy potrzebne dane do rejestracji. Nastepnie przechodzimy do strony http://ssl.rapidshare.com/cgi-bin/folderadmin.cgi i logujemy się.
Folder RapidShare daje nam możliwość stworzenia odrębnej kolekcji naszych plików, którą możemy udostępnić później znajomym. Możemy tam dodawać nie tylko nasze pliki, ale dowolne, znajdujące się na serwerach Rapidshare. Za przykład może posłużyć pewien katalog upload dla PEB'a.

2. Tutaj spotkać się możemy z takimi oto rzeczami:
Login: <- tutaj mamy napisany Swoj login
Name: <- nazwa ktora bedzie pokazywa czyj to jest folder
Folder-password:* <- hasło które muszą wpisywać osoby które chcą zobaczyć twą kolekcje ( nie jest konieczne // rowniez mozna zalozyc tylko na dany katalog )
Files + Folders: <- ilosc wykorzystanych miejsc ( jest tylko 500 na pliki i foldery )
Folder-name: <- nazwa folderu która będzie wyświetlana innym
Headline: <- coś wstylu naglówka

3. Jak zapisywać swoje linki:
Add new sub-folder <- zaznaczamy jezeli chcemy zrobic Folder
add RapidShare-file <- zaznaczamy gdy dodajemy link
Description: <- opis pliku/folderu

Jak ściągać z RapidShare!!

1.Wklejamy link do przeglądarki np:

Przewijamy strony troche na dół, klikamy na FREE USER, czekamy odpowiedni czas, po czym naciskamy muszką dwukrotnie na DOWNLOAD i wybieramy miejsce w swoim komputerze w którym chcemy zapisać plik.
Niestety po ściągnięciu prau megabajtów musimy odczekać 15min, użytkownicy np neostrady (każdy kto ma dynamiczne IP) mogą w prosty sposób ominąć limit, poprzez wyłączenie i włączenie ponowne routera/modemu. Inni muszą próbować z programami Proxy oraz do ich ukrywania. Stu procentowych sposobow niema ! Co raz powstaja nowe "pewne" sposoby ,ale tak naprawde jest ,to syzyfowa praca i niemacie co zadawac pytań jak ominąć limit ponieważ się nieda w uniwersalny sposób dla wszystkich !!

http://fb.goo1.pl/download/32d487679c/4f3e195c6bf1fd4af454/dc38f2ac0181d8b79188/[INSTRUKCJA]Jak wrzucać RapidShare.com.rar


Ostatnio edytowane przez dr.master ; 18-07-2009 o 21:29
smmykoo jest nieaktywny  

  #1.5
Angelika
Główna Księgowa ;)


Zarejestrowany: 21.09.2011
Postów: 2329
Skąd: Warszawa

[INSTRUKCJA]Jak wrzucać RapidShare.com


[INSTRUKCJA]Jak wrzucać RapidShare.com
Ludzieeee... !
Tego jeszcze nie widzieliście
Zamknięty Temat

Tagi
instrukcjajak, rapidsharecom, wrzucać


Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do ForumCzasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:20.


Administracja oraz moderatorzy serwisu pwaisbd.org nie ponoszą odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna.Tematy zamieszczane przez użytkowników nie są moderowane.Jeżeli zauważyłeś post/temat który jest niezgodny z polskim prawem proszę zgłosić go natychmiast do administracji.
Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.